Sık Sorulan Sorular

Ölçme değerlendirme nasıl yapılır?

 

Üyelerin İngilizce bilgi seviyeleri, ağırlıklı olarak konuşma becerileri dikkate alınarak karşılıklı görüşme ile tespit edilir. Seviye tespit için kullanılacak metod aday üyenin kişilik özelliklerine, tercihine, hedefine ve ihtiyacına göre belirlenir.

 

Hiç İngilizce bilmiyorum, nasıl uyum sağlayabilirim?

 

Tabii ki biliyorsunuz, "Hello". İşe anlamakla başlayın. Biz sizin için buradayız. Hiç endişelenmeyin. Türkce konuşabildiğimiz küçük bir ofisimiz var.

 

Gelişme nasıl takip edilir?

 

My English Club üyenin edindiği bilgi seviyesi değerlendirmesini periyodik görüşmeler ile birebir yapar ve raporlar. 

 

 

Sertifikalandırma yapılıyor mu?

 

Prensip olarak My English Club bünyesinde test ya da sertifikalandırma yapılmaz. Üyeler gerektiğinde sertifikalandırma için profesyonel ve uluslararası geçerliliği olan kuruluşlara yönlendirilir.  Amaç My English Club içinde öğrenicinin motivasyonunu en yüksek seviyede tutmak, kulüp içinde sınav kaygısı yaratmamaktır. Yalnız, bu husus yanlış anlaşılmamalıdır. Ölçme değerlendirme reddedilmiş değildir. Sadece Ölçme- Değerlendirme yapan profesyonel kurumların tercih edilmesi, üyemiz adına doğru karar olduğundan dolayı önerilmektedir.

 

Diğer diller de var mı? Örneğin Almanca?

 

Evet. Almanca başta olmak üzere diğer dillerde de hizmet veriyoruz. Almanca konuşma ve çocuklar için oyun ve konuşma gruplarımız var. Anadili Almanca olan öğretmenlerimiz ile yabancı dili Almanca olan çocuklarımız konuşma pratiği yapma şansını yakalıyorlar.

 

Bunun dışında özellikle TEOG için Almanca Kazanım Testleri ile hazırlık çalışmaları vardır. Tüm hizmetler yine MEC Eğitim Danışmanlık Turizm A.Ş. bünyesinde sağlanmaktadır. 

 

 

Takip edilen yayınlar nelerdir?

 

My English Club CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) esaslarına göre çalışır. Kaynak kısıtlaması yoktur. Üyeye özel olarak kaynak belirler. Bu karar verilirken üyenin ihtiyaçları ve öğrenme tarzı referans alınır. Hiçbir kaynakla ticari bağlantısı yoktur. Kaynak seçimini üyenin ihtiyacına göre belirler.

 

 

Üyeler kimlerden oluşuyor?

 

My English Club üyelik kapsamı, her yaştan ve bilgi seviyesinden; yetişkinler, 10-18 yaş çocuk ve gençler ve kurumsal üyeler olmak üzere üç ana başlık altında toplanır.

 

Yetişkinler: İngilizce öğrenmek isteyen veya mevcut İngilizce bilgisini ilerletmek isteyen her yaş ve bilgi seviyesindeki yetişkin, kulüp üyesi olarak İngilizce öğrenebilir.

 

10-18 Yaş Arası: Kulüp üyesi olabilir. Ebeveynleri aracılığı ile kulübe giriş çıkış yapabilirler.

 

Kurumsal Üyeler: Şirketler Kulüp üyesi olduklarında isimleri belirlenmiş  çalışanları kulübe giriş-çıkış yapabilir. Kulüp faaliyet ve aktivitelerine katılabilir. Talep edildiğinde özel bir çalışma ile kuruma özel teklif hazırlanır. Tercihen üyelerin eğitim faaliyetlerine my english club bünyesinde katılması beklenir. Bu sistemimizin gereğidir. Ancak, gereklilik doğması halinde  üye işyerlerine yerinde eğitim hizmetleri de sunulur.

 

 

Ücretlendirme nasıl yapılıyor?

 

My English Club danışmanlık hizmeti sunacağı üyelerine özel üyelik fiyat teklifi hazırlar. Çünkü ihtiyaçlar, hedefler doğrultusunda uygulanacak program kişiye göre değişmektedir.