Merhaba ben Dilek Yılmaz. MEC Eğitim Danışmanlık Turizm A.Ş.'nin kurucusuyum.

 

Yabancı dil hayatımızın parçası haline geldiğinde onu öğrenme oldukça kolaylaşır. Belli zaman dilimlerine sıkıştırılmış dil kursları bizi bir süreliğine hızlandırabilir, bilgimizi artırabilir. Ancak hayatımızı yabancı dil kurslarında geçiremeyeceğimize ve dil kursları için sürekli bütçe ayıramayacağımıza göre uzun dönemde başka seçeneklerimiz olmalıdır.

 

Dil bilgisi öğrenme yöntemine dayanan çoğu İngilizce Öğretme yöntemi, İngilizce öğrenme arzusunda olan hemen herkesi, en iyi ihtimalle okuduğunu anlayabilen, hatta yazı yazabilen ancak maalesef konuşarak iletişim kuramayan bireyler haline getirmiştir.

 

İngilizce öğrenme ilgili sayısız metod ve araç hakkındaki bilgileri medyadan, internetten, deneyimlerimizden hepimiz biliyoruz. Ben bilinenlere şunu ekliyorum:

 

Etkili ve kalıcı öğrenme için İngilizce'yi hayatımızın içine almalıyız. İngilizce yaşamalıyız.

 

Dinleme, konuşma, okuma ve yazma alıştırmalarını yaparken eğlenmeliyiz ve öğrenmeliyiz. Zevk alarak yapmadığımız öğrenme çabaları bizi gereğinden fazla yorar, boşa kürek çekmemize neden olabilir. Oysa ki İngilizce'yi günlük hayatımızın içine sokabilirsek kullanmaya sık sık mecbur kalırsak, ancak o zaman hızlı ve kolay öğrenebiliriz.

 

Nasıl mı? MEC Eğitim Danışmanlık Turizm A.Ş. bünyesindeki "My English Club" size bu imkanı sunuyor.  

 

Çok açıktır ki imkan varsa en ideali dili konuşulduğu coğrafyada öğrenmektir. Ancak bizler İstanbul'dayız ve hayatımız burada akıyor.

 

İşte "My English Club"  buradan yola çıktı. İstanbul'da bir kulüp düşünün. Üye oluyorsunuz. Kapısından içeri giriyorsunuz ve artık ingilizce olarak iletişim kurmak zorundasınız. İsterseniz işaret dilini kullanabilirsiniz ama Türkçe yok. Londra'da ya da Newyork'ta bir kulübe girmiş gibisiniz.

 

"My English Club"  sıradan bir İngilizce Dil Kursu değil.

"My English Club"   sıradan bir kulüp de değil.

 

"My English Club" İngilizce'yi yaşayarak öğreneceğiniz, keyifli vakit geçireceğiniz, sık sık uğramak isteyeceğiniz, size yurtdışındaymışsınız gibi hissettiren samimi bir kulüp. Adeta size yurtdışındaymışsınız gibi  İngilizce konuşma provası yaptıran bir kulüp.

 

Zorunlu dersler yok, sıkıcı ev ödevleri yok. Onun yerine yeme-içme, eğlenme, oyun, atölye çalışmaları, sosyal ve kültürel geziler ve aktiviteler var.

 

"Şu ingilizce meselesini bir türlü çözemedim" diyenlerden misiniz?

 

"Ben okuyorum, anlıyorum ama konuşamıyorum" diyenlerden mi?

 

Yoksa, "Yepyeni bir başlangıç yapacağım, İngilizce öğreneceğim" diyenlerden mi?

 

Bana değil de çocuğuma lazım” mı diyorsunuz?

 

Kariyerim için önemli İş İngilizcesi öğrenmem lazım” mı diyorsunuz?

 

"My English Club" üyesi olun, sizi dinleyelim, size özel çalışmamızı yapalım, sunalım ve İngilizce'yi hayatınızın içine almaya başlayın.

 

Öğretmenleri arkadaş olarak tanıyacaksınız. Anadili İngilizce ve mesleği öğretmenlik olan öğreticilerle birlikte çalışacaksınız. Siz farkında olmadan profesyonel metodlarla öğrenecesiniz.

 

İngilizcenizle barışıp bolca hata yapmayı göze almaya, tabiri caizse kıra döke, eğlenerek, gülerek, oynayarak İngilizce öğrenmeye hazır mısınız? Öyleyse konuşma oturumlarına katılmalısınız.

 

"Hem çocuklarımla birlikte olmak istiyorum hem de kişisel gelişimim için birşeyler yapmak istiyorum" diyorsanız, ailece üye olun. Kendinizi iyi hissedin ve kaliteli vakit geçirin.  

 

İstanbul'da yabancı dostlarla tanışmaya ne dersiniz? Onlarla gezmeye ne dersiniz?

 

Evet ise, "My English Club" sizi üye olmaya davet ediyor. 

 

 

Saygı ve sevgiyle...

 

Dilek Yılmaz