My English Club’ın en önemli faaliyetlerinin başında KONUŞMA OTURUMLARI gelmektedir. Konuşma Oturumları’nda üyelerin İngilizce dilini kullanarak iletişim kurma becerilerini geliştirmeleri hedeflenir. 

Oturumlar, rahat bir ortamda, daha önceden hazırlanmış bir program doğrultusunda  ana dili İngilizce olan deneyimli öğretmenler tarafından yönetilir.

 

Aynı dil bilgi seviyesindeki üyeler arasında karşılıklı konuşmalar yaptırılarak, oyun oynatılarak, interaktif etkinlikler ile üyelerin eğlenerek öğrenmesi sağlanır.

 

Her oturum dolu dolu iki saat sürer. Çay-Kahve arası verildiğinde İngilizce konuşulmaya devam edilir.

 

Her grup en fazla 4 kişiden oluşur. Her üyenin belirli bir grubu vardır. Grup aynı dönemde aynı kişilerle haftanın belli gün ve saatinde biraraya gelir ve  dönemlik olarak hazırlanan özel müfredat takip edilir.

 

Diğer bir deyişle, üye,  her oturumda aynı grup arkadaşlarıyla farklı konular üzerinden hazırlanmış özel programları takip eder. Her oturum kendi içinde farklı  temalar üzerinden öğretici, eğlenceli ve interaktiftir.

 

Aksi özellikle talep edilmedikçe ağırlıklı olarak konuşma alıştırmaları çalışılır. Dilbilgisi (Grammar) ve Sözcük Bilgisi (Vocabulary) alıştırmaları konuşma alıştırmalarının içindedir.

 

Üye dinleme-konuşma alıştırmalarını yaparken farkında olmasa da arka planda takip edilen belli bir müfredat vardır.  Bu müfredat My English Club‘a özeldir ve CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) standartları esas alınarak hazırlanmıştır.

 

Daha fazla
​Tel :  +90 543 938 18 55
         +90 216 504 35 68
Barbaros Mahallesi, Sarkaç Sokak No:1 
Ağaoğlu My Prestige
Kat: 16 Daire:133
Batı Ataşehir-İstanbul/Türkiye
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

My English Club; üyelerine İngilizce Eğitimi ile ilgili her konuda hizmet veren MEC Eğitim Danışmanlık Turizm A.Ş. bünyesindeki bir organizasyondur.

© 2015 by MEC Eğitim Danışmanlık Turizm A.Ş.